بازدید: 1735 خانه دانلود ها حل تمرینات فصل دوم عددهای اول
حل تمرینات فصل دوم عددهای اول

حل تمرینات فصل دوم عددهای اول

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 2٫93 out of 5)
Loading...
امتیاز مشتریان

امتیاز وب سایت

رایگان مشاهده ی جزئیات

حل تمرینات فصل دوم عددهای اول

حل تمرینات فصل دوم عددهای اول

شمارنده های اول یک عدد مانند ماده اولیه کارخانه عددسازی هستند. همه عددهای طبیعی بزرگ تر از یک و غیر اول را می توانیم با ضرب شمارنده های اول به دست آوریم.

امروزه از عددهای اول، که تجزیه و شکسته نمی شوند برای رمزگذاری و رمزگشایی استفاده می شود.

اعداد اول در حوزه اعداد طبیعی تعریف می شود بنابراین تمام اعداد اول، اعدادی طبیعی هستند.تعداد اعداد اول بی شمار است که در بین اعداد طبیعی بدون هیچگونه نظمی پراکنده هستند.

بزرگترین عدد اول کشف شده تا سال ۲۰۱۶ برابر دو به توان ۷۴ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۲۸۱ منهای یک است. این عدد ۲۲٬۳۳۸٬۶۱۸ رقم دارد.

مؤسسه Electronic Frontier Foundation جایزه ای به مبلغ صد هزار دلار برای اولین کسی که یک عدد اول با حداقل ۱۰ میلیون رقم پیدا کند در نظر گرفته است.

همچنین مبلغ ۱۵۰ هزار دلار برای کسی که یک عدد اول با ۱۰۰ میلیون رقم و ۲۵۰ هزار دلار برای ۱ میلیارد رقم در نظر گرفته شده‌است. این مؤسسه ممکن است مبلغ ۱۰۰ هزار دلار برای دپارتمان ریاضی دانشگاه UCLA که موفق به کشف یک عدد اول ۱۳ میلیون رقمی شدند پرداخت کند.

در این فصل از کتاب روشی را یاد میگیرید که میتونید تشخیص دهید عدد مورد نظرتان اول هست یا خیر ، که به این روش ، روش غربال می گویند که در اصل اسم آن غربال اراتوستنس می باشد.

غربال اراتوستنس الگوریتمی ساده و قدیمی برای یافتن همه اعداد اول تا عدد صحیح برگزیده است. این الگوریتم پیش از غربال آتکین ، که سریعتر و پیچیده تر بود مورد استفاده قرار می گرفت. غربال اراتوستنس را اراتوستنس ، ریاضیدان یونان باستان در قرن سوم پیش از میلاد ابداع کرد.

تصویر مقابل روش غربال که در کتاب ریاضی هشتم موجود است را نشان می دهد.

روش غربال

رایگان – خرید

امتیاز وب سایت به محصول

5کیفیت تصویر

5کیفیت صوت

5فن بیان

5جامعیت

5استفاده مفید از زمان

5اشراف مدرس

5امتیاز میانگین

دیدگاه کاربران و مشتریان

حل تمرینات فصل دوم عددهای اول

دیدگاه خود را بنویسید و برای ما ارسال کنید